Your Councillors by Division

Don't know what division you are in? Use the postcode search on www.writetothem.com to find your local councillors and MP.

 Abingdon East

 Abingdon North

 Abingdon South

 Banbury Calthorpe


  • Councillor Eddie Reeves

    Banbury Calthorpe

    Conservative Independent Alliance (Conservative Party Member)

    Leader of the Opposition

 Banbury Grimsbury & Castle

 Banbury Hardwick

 Banbury Ruscote

 Barton, Sandhills & Risinghurst

 Benson & Cholsey

 Berinsfield & Garsington

 Bicester North


  • Councillor Donna Ford

    Bicester North

    Conservative Independent Alliance (Conservative Party Member)

    Deputy Leader of the Opposition

 Bicester Town

 Bicester West

 Bloxham & Easington

 Burford & Carterton North

 Carterton South & West

 Chalgrove & Watlington

 Charlbury & Wychwood


  • Councillor Liz Leffman

    Charlbury & Wychwood

    Liberal Democrat Green Alliance (Liberal Democrat Member)

    Leader of the Council

 Chipping Norton

 Churchill & Lye Valley

 Cowley

 Deddington

 Didcot East & Hagbourne

 Didcot Ladygrove

 Didcot West

 Eynsham

 Faringdon

 Goring

 Grove & Wantage

 Hanborough & Minster Lovell

 Headington & Quarry

 Hendreds & Harwell

 Henley-on-Thames

 Iffley Fields & St Mary's

 Isis

 Jericho & Osney

 Kennington & Radley

 Kidlington South


  • Councillor Ian Middleton

    Kidlington South

    Green Party (Liberal Democrat Green Alliance)

    Deputy Leader of the Liberal Democrat Green Alliance

 Kingston & Cumnor

 Kirtlington & Kidlington North

 Leys

 Marston & Northway


  • Councillor Mark Lygo

    Marston & Northway

    Labour & Co-operative Party Group

    Cabinet Member for Public Health & Equality

 North Hinksey

 Otmoor

 Ploughley

 Rose Hill & Littlemore

 Shrivenham

 Sonning Common

 St Clement's & Cowley Marsh

 St Margaret's

 Sutton Courtenay & Marcham

 Thame & Chinnor

 University Parks

 Wallingford


  • Councillor Dr Pete Sudbury

    Wallingford

    Green Party (Liberal Democrat Green Alliance)

    Cabinet Member for Climate Change Delivery & Environment

 Wheatley


  • Councillor Tim Bearder

    Wheatley

    Liberal Democrat Green Alliance (Liberal Democrat Member)

    Cabinet Member for Adult Social Care

 Witney North & East


  • Councillor Duncan Enright

    Witney North & East

    Labour & Co-operative Party Group

    Cabinet Member for Travel & Development Strategy and Deputy Leader of Labour & Co-operative Party Group

 Witney South & Central

 Witney West & Bampton

 Wolvercote & Summertown


  • Councillor Andrew Gant

    Wolvercote & Summertown

    Liberal Democrat Green Alliance (Liberal Democrat Member)

    Cabinet Member for Highway Management

 Woodstock

 Wroxton & Hook Norton